Wakacje 2017 w Cricotece

Obieramy kurs wakacyjnych podróży twórczych. Dzieci zapraszamy na sobotnie warsztaty wokół tematu budowania, konstruowania, projektowania i innych zabaw z przestrzenią. Na całe lato przyjmujemy formułę warsztatów rodzinnych. A w wybrane niedziele – warsztaty w ramach projektu Laboratorium w Archiwum.

kup bilet

 

Wakacyjne przebudowy

Zapraszamy na cykl oryginalnych warsztatów i zajęć na pograniczu dyscyplin sztuki, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia łączą elementy plastyki, muzyki, teatru, aktywizujących działań, stawiając nacisk na zabawę w grupie rówieśniczej i aktywne uczestnictwo.

Podczas wakacji skupimy się na temacie budowania, konstruowania i projektowania. Będziemy wspólnie badać przestrzeń, tworzyć instalacje, makiety i najróżniejsze formy architektoniczne.

fot. StudioFILMLOVE

fot. StudioFILMLOVE

24 czerwca, sobota, 11:30–12:30 – warsztaty rodzinne

Wyrzucone na brzeg

Nad brzegiem morza można czasem znaleźć dziwne przedmioty, które fale zabrały z plaży albo z pływających statków. Takie wyłowione lub znalezione później na piasku rzeczy można wykorzystać do stworzenia niezwykłych konstrukcji. Zbudujemy wspólnie instalację, rozwieszając wszystko „do wysuszenia”.

Zachęcamy każdego do przyniesienia ze sobą kilku niepotrzebnych przedmiotów z domu.

 

1 lipca, sobota, 11:30–12:30 – warsztaty rodzinne

Labirynt

Czy Cricoteka jest wielkim labiryntem? A gdyby dobudować do niej więcej tajemniczych pięter i zawiłe korytarze? W ruch pójdą kleje i nożyczki, dużo tektury, karton.

 

8 lipca, sobota, 11:30–12:30 – warsztaty rodzinne

Budujemy mosty

Most wieszak – na taki pomysł wpadł Tadeusz Kantor, projektując w latach siedemdziesiątych swoje „Pomniki niemożliwe”. A jakie mosty my jesteśmy w stanie wymyślić? Inspirując się pobliskimi mostami i Kładką Ojca Bernatka, ale też otaczającymi nas przedmiotami, przetestujemy najróżniejsze konstrukcje.

 

15 lipca, sobota

nie ma zajęć – zapraszamy na finał Lata w teatrze 22 i 23 lipca o godz. 17

 

22 lipca, sobota

nie ma zajęć – zapraszamy na finał Lata w teatrze o godz. 17

 

29 lipca, sobota, 11:30–12:30 – warsztaty rodzinne

Więcej zieleni!

A gdyby wybudować w Cricotece wielki ogród? Albo park? Jak wyglądają wiszące ogrody? Czy na Podgórzu sprawdziłyby się ściany porośnięte roślinami? Wspólnymi siłami zbudujemy zieloną konstrukcję.

 

Tematy warsztatów sierpniowych już wkrótce

 

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

Bilet w cenie 10 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 115 lub mail: pasterak@cricoteka.pl

Organizator: Cricoteka – Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego


PDF pageEmail pagePrint page