blisko.bliżej – wystawa prac studentów kierunku Wzornictwo na Wydziale Sztuki UP w Krakowie

11-18 czerwca 2017

wernisaż: 10 czerwca 2017, godz. 17:00

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

 

kuratorzy: Anna Węgrzyniak, Aleksandra Satława, Joanna Guzik

oprawa graficzna: Monika Chrabąszcz-Tarkowska

współpraca: Marcin Nowak

 

W 2017 roku Cricoteka rozpoczyna współpracę z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. K.E.N. w Krakowie. Propozycja zorganizowania wystawy rocznej pracy studentów kierunku Wzornictwa w przestrzeniach wielokrotnie nagradzanego budynku, którego wnętrza zaprojektowane zostały na najwyższym poziomie, doskonale wpisuje się w plany, żeby pokazywać tutaj nowe trendy w dziedzinie współczesnego designu.

Wystawa blisko.bliżej odbywa się w ramach festiwalu Wydział Sztuki w Mieście.

Wybrane projekty odnoszą się do zagadnienia empatii w projektowaniu. Bliskość rozumiana jest nie tylko pod względem fizycznym, ale i emocjonalnym, kulturowym oraz społecznym. Ergonomia rozwiązań, tradycja rzemieślnicza i projektowanie zrównoważone to tylko niektóre z haseł uwzględnione w prezentowanych projektach.

 

Program:

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

 

17 czerwca 2017, sobota

11:00

Edukacyjno – konstrukcyjne warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: rezerwacje@cricoteka.pl, tel. (12) 442 77 70

 

Co to jest wzornictwo? Czym zajmują się projektanci i co to jest proces projektowy? Na wszystkie te pytania odpowiemy na warsztatach zorganizowanych w ramach wystawy blisko.bliżej prezentującej wybrane projekty studentów Wzornictwa na UP. Na początek uczestnicy pod czujnym okiem wykładowców kierunku Wzornictwo na Wydziale Sztuki zgłębią tajniki cięcia, gięcia i składania papieru oraz budowania form dwu i trójwymiarowych. Poznamy właściwości materiałów takich jak drewno, kauczuk, metal i wełna. Wspólnie opracujemy koncepcję projektu wymodelujemy papierowy kulodrom. Projektowanie to świetna zabawa. Zapraszamy!

Prowadzące: Joanna Guzik, Anna Węgrzyniak

 

13:00

Warsztaty dla kandydatów na studia na kierunku Wzornictwo

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: rezerwacje@cricoteka.pl, tel. (12) 442 77 70

 

Otwarte warsztaty prowadzone przez studentów wzornictwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w ramach Wydziału Sztuki w Mieście 5.0. Dajemy możliwość zaprojektowania i stworzenia własnego nakrycia głowy – kapelusza, korony, opaski, dowolnej formy – oraz zaprezentowania go na sobie w formie zdjęcia lub jako część instalacji. Odpowiemy również na wszystkie pytania dotyczące procesu rekrutacji oraz studiowania wzornictwa na Wydziale Sztuki.

Prowadzący – Izabela Pawluśkiewicz, Julia Manderla, Anna Chochołowicz, Weronika Dziepak, Łukasz Leśniak (Studenckie Koło Naukowe „Prototyp”)

 

Organizator: Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. K.E.N. w Krakowie

Partner projektu: Cricoteka – Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego